logo

Ogłoszenia

Strona: 1
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
23-10-2016
  1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. Pragniemy więc w czasie tej Mszy św. modlić się za wszystkich misjonarzy, którzy w dalekich krajach głoszą prawdę    o miłosierdziu Bożym, którzy niekiedy z narażeniem własnego życia starają się przyprowadzić do Pana Jezusa jak najwięcej ludzi. Jesteśmy umacniani Eucharystią, aby być misjonarzami Chrystusowej Ewangelii w naszej zwykłej codzienności. Taca z niedzieli, przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.  
  2.  Kalendarz liturgiczny:

Przed nami już ostatnie dni miesiąca różańcowego. Odmawiajmy codziennie różaniec w gronie rodziny a także włączajmy się do tej modlitwy w kościele.    

W piątek przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, wiernych uczniów Chrystusa.

Obaj zginęli śmiercią męczeńską, głosząc Ewangelię.  

W ciągu najbliższego tygodnia udajemy się na cmentarze porządkować groby. Pamiętajmy, że umarli otwierają oczy żywym na świat, który jest poza grobem. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustów.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. przyjmujemy w zakrystii na wspominki roczne i jednorazowe, natomiast w tygodniu w kancelarii parafialnej.

4. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. Tygodnik ,,Niedziela" proponuje m.in. artykuły: Z Rodziną 500+" do Mieszkania +"; Gdzie ci ojcowie; Pod ojcowskim okiem św. Jana Pawła II; Fatima - ołtarz świata; Widziałam ,,Wołyń"; Zakończenie ŚDM.

5. W Jaworznie, tak jak w całej Polsce, wciąż brakuje kandydatów na rodziny zastępcze. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Ośrodek mieści się na Osiedlu Stałym, ul. Inwalidów Wojennych 14, II piętro i udziela wszelkich  informacji.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza młodych małżonków (do 10 roku małżeństwa) na cztery spotkania biblijne pod tytułem „Na początku tak nie było…”. Ich celem jest wspólne odkrywanie, co Słowo Boże mówi o życiu kobiety i mężczyzny połączonych węzłem małżeńskim. Spotkania odbędą się w cztery poniedziałki listopada (7.11., 14.11., 21.11., 28.11.) w oratorium przy kościółku kolejowym w Sosnowcu od 19.00 - 21.00, Sosnowiec, ul. 3 Maja 20 a.

7.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

8. Pomagajmy misjonarzom naszą modlitwą, a kto może także ofiarą. Sami też starajmy się być misjonarzami.

     Niech w tym umocni nas błogosławieństwo.

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7