Strona: 1
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
20-07-2014

1.  Zgromadziliśmy się na celebrowanie Eucharystii, która zajmuje centralne miejsce w programie świętowania niedzieli. Uczestnicząc w tym zgromadzeniu Kościoła, pragniemy uwielbiać Boga, dziękować mu za jego dary, przepraszać za grzechy i prosić o błogosławieństwo na rozpoczynający się tydzień.. Bóg odwiedza nas każdego dnia, w modlitwie, w drugim człowieku, odwiedza nas także w czasie każdej Mszy św.

2. Kalendarz liturgiczny:

We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Marii Magdaleny, która była obecna przy śmierci Zbawiciela na krzyżu, a w poranek wielkanocny przy Jego pustym grobie.

W środę przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, która była wzorem życia zarazem kontemplacyjnego i czynnego, napisała wiele dzieł mistycznych i zabiegała o jedność chrześcijan,

W czwartek będzie wspomnienie św. Kingi, która naśladując Chrystusa stała się matką biednych i wszystkich strapionych.

W piątek obchodzimy wspomnienie św. Jakuba Apostoła. który został ścięty mieczem w Jerozolimie około 44 roku.

W sobotę, 26 lipca, będzie wspomnienie św. Joachima i św. Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitewnej pamięci o rodzicach i dziadkach.

3. W przyszłą Niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżujących, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będzie błogosławienie kierowców oraz pojazdów mechanicznych, zapraszamy do licznego udziału kierowców.

4. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.

5. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać .

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień życia, pracy lub wypoczynku.

7.  Dzisiaj z kościoła zabierzemy do naszych domów oraz miejsc pracy i odpoczynku przesłanie o mądrości i cierpliwości Boga, który nieraz bardzo długo czeka na nawrócenie grzesznika. Oby nikt z nas tu obecnych nie zmarnował tej szansy.