Strona: 1
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
23-11-2014
  1.  Dzisiaj obchodzony Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Prawdziwy to król, którego tronem jest krzyż, który panuje poprzez służenie, prawdę i miłość, którego królestwo dotyczy wszystkich narodów, miejsc i czasów. Który także przebacza, daje szansę powrotu i nawrócenia. On wie, co dla nas najlepsze. Niech Chrystus nadal króluje, a my pozwólmy się prowadzić Kościołowi, który nam w wierze przewodzi.
  2.  Kalendarz liturgiczny

Obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

W poniedziałek przypada wspomnienie męczenników wietnamskich, którzy zostali zamęczeni z powodu wierności Chrystusowi na przełomie XVIII i XIX wieku.

W sobotę kończy się okres zwykły i cały rok kościelny. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz pełen radości i nadziei czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty będą w dni powszednie w kościele rano o godz. 6.30. Będzie to uroczysta Msza św. koncelebrowana przez wielu kapłanów. Po Mszy roratniej w Adwencie nie będzie  Mszy św. o godz. 7.00 rano, ponieważ jest krótki czas dla kapłanów, aby mogli zdążyć do Szkoły oraz mała liczba wiernych.

1. Znane Osoby i upoważnione przez parafię będą rozprowadzały opłatki wigilijne po mieszkaniach naszej parafii. Ofiary przy tej okazji zbierane będą przeznaczone na kościół. Przy tej okazji unikajmy oszustów podszywających się pod parafię bez upoważnienia. Opłatki wigilijne oraz świece będą także rozprowadzane w kościele po odpuście parafialnym.
  2. Co warto przeczytać w nowym numerze ,,Niedzieli” – między innymi na temat: Wierność duchowi prawdy, a nie gonitwa za duchem czasu - jest to wywiad z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski; Przyjdź Królestwo Twoje jest to artykuł o naszej nadziei na upragnione nadejście końcowego panowania Pana Boga; Śpiący olbrzym zaczyna się budzić - o święcie Akcji Katolickiej;  Zapraszamy do lektury Tygodnika.
  3. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Przyjęliśmy słowo Boże i nakarmiliśmy się Ciałem Chrystusa, dzięki czemu może On zakrólować w naszych sercach. Poprzez piękne życie rozszerzajmy królestwo w środowiskach naszego życia.