Strona: 1
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26-06-2016
  1. Zgromadziliśmy się na niedzielnej Eucharystii, aby razem świętować i wielbić Boga za Jego wielkie dzieła. Zostaliśmy powołani, aby być chrześcijanami, głosić światu  miłosierną miłość Jezusa Zbawiciela. Niech przeżywana przez nasz naród 1050. rocznica chrztu naszej Ojczyzny stanie się naszym umocnieniem w wierze i radością, a Rok Miłosierdzia niech nas pobudzi do zbliżenia się do Pana i większej ufności w Nim pokładanej.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 zakończenie roku szkolnego.

W poniedziałek w kościołach i kaplicach miasta Jaworzna Uroczystość N.M.P Nieustającej Pomocy - Patronki Miasta Jaworzna.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.

W środę będziemy obchodzili uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane w kościele o godz. 7.00; - 8.30 oraz 18.00. Składka przeznaczona na Stolicę Apostolską.

W czwartek  po Mszy św. zakończenie nabożeństw czerwcowych.

3.   W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.30.

W sobotę od godz. 8.00 rano  udamy się do chorych parafian.

4.   W najnowszym numerze Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela” proponujemy m.in. artykuły: Obronić świętą niedzielę; Grób Piotra; Podróż Papieża do Armenii; Brewiarz modlitwa dla każdego. Zapraszamy do lektury Tygodnika.

5.   Wkrótce Światowe Dni Młodzieży. Już wiemy, że będziemy gościć 60-osobową grupę Włochów przez pięć dni oraz przybędzie do naszej parafii na jeden dzień i noc 130-osobowa grupa, również Włochów, ze swoim księdzem Biskupem. Oni zamieszkają w naszych Szkołach. W odpowiednim czasie przydzielimy pielgrzymów do rodzin, które wcześniej złożyły deklaracje przyjęcia gości. Prosimy o cierpliwość. Prosimy także młodzież do pomocy jako wolontariusze. Poszukujemy również osób z językiem włoskim.

6.   Do następnej niedzieli zapisujemy na spotkanie z Ojcem Świętym do Częstochowy. Koszt 5 zł. za ubezpieczenie i chustę, która będzie biletem na pociąg tam i z powrotem. Wyjazd z Sosnowca. Płatne przy odbiorze chusty w parafii. Również do następnej niedzieli włącznie można jeszcze zapisać się na darmowe karty wstępu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. Zaproszeni są wszyscy, bez żadnych ograniczeń.

7.   Przypominamy parafianom, że w okresie wakacyjnym nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00, także w dni powszednie o godz. 7.00 rano.

Chrzest św. dla dzieci będzie w I, III niedzielę  wakacyjnego miesiąca w kościele po Mszy św. o godz. 12.00.

Kancelaria w sobotę będzie czynna od godz. 9.00 - 10.00.

8.  W tym tygodniu Msze św. wieczorne będą odprawiane w kościele.

9.  Dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii można podpisać listę poparcia projektu w sprawie iicjatywy ustawodawczej o ograniczeniu handlu w niedzielę w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

10.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.  Bóg pragnie, abyśmy byli szczęśliwymi, uśmiechniętymi i wolnymi ludźmi, którzy kochają innych. Idźmy w nasze codzienne życie razem z Jezusem.

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7