Strona: 1
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
31-01-2016
  1. Niedzielna Eucharystia gromadzi nas wokół tajemnicy zmartwychwstania Pana. Rozpoczynające się spotkanie z żyjącym Jezusem ma przypomnieć o tym, że śmierć nie jest końcem ludzkiego życia, że została pokonana i straciła swój oścień-nie ma nad nami już władzy. Ten, który ją pokonał, staje dziś między nami z braterskim ,,Pokój wam". Chce w nas zamieszkać, a tym samym sprawiać, by życie, które On daje, objawiło się i w nas. Niech nasze uczestnictwo we Mszy św. wyda obfite owoce.
  2. Kalendarz liturgiczny:

We wtorek, 2 lutego będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Eucharystii dokonamy obrzędu błogosławieństwa świec. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom. Ofiary zbierane na Mszach Świętych, będą przeznaczone na wsparcie żeńskich Zakonów Klauzurowych. Modlimy się o nowe powołanie do życia zakonnego z naszej diecezji. Zapraszamy wiernych  do licznego udziału. Msze św. będą odprawiane  w kościele o godz. 7.00; - 8.30; - 16.30: - 18.00 .   W tym dniu kancelaria będzie nie czynna.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie ,,Godzina Święta”. Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.30.

W piątek będziemy obchodzili wspomnienie św. Agaty, męczennicy.

W sobotę przypada - świętych japońskich męczenników Pawła Miki i Jego 25 Towarzyszy.

1. W czwartek, 4 lutego o godz. 16.30 Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie zapraszają wszystkie sześciolatki wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 15 w Jaworznie. W programie między innymi: zwiedzanie Szkoły, gry i zabawy, zajęcia plastyczne, komputerowe. Rodziców zapraszamy do szkolnej kawiarenki.
  2. W sobotę, 6 lutego od godz. 8.00 rano odwiedzimy chorych parafian z posługą.
  3. W tym tygodniu odprawiamy w kościele wieczorem tylko: we wtorek oraz  w piątek. W pozostałe dni Msze św. wieczorne będą odprawiane w Kaplicy.
  4. Zapraszamy na Wieczory Uwielbienia do salki w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, oraz na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 20.00 w kaplicy.
  5. Jeszcze są wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu. Zapisać się można i uzyskać informację u ks. Andrzeja.
  6. W następną niedzielę, jako pierwszą miesiąca, po każdej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Zachęcamy do lektury Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela”. Proponujemy m.in. artykuł: Kocham kraj Jana Pawła II. Słynny śpiewak Andrea Bocelli w wywiadzie dla ,, Niedzieli" wspomina, że gdy jego matka w 1958 r. była w ciąży, lekarze radzili jej, aby dokonała aborcji, bo istniało ryzyko, że dziecko może się urodzić niepełnosprawne. Matka jednak powiedziała ,,nie" lekarzom i urodził się wielki śpiewak, który osiągnął światową sławę.
  8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ministranci będą wręczali specjalne ulotki, dotyczące 1% odpisu na Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
  9. Życzymy wszystkim miłego niedzielnego wypoczynku
I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E