Strona: 1
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.
20-05-2018
  1.  Dzisiaj nasz kościół staje się wieczernikiem, w którym Duch Święty zstępuje na każdego z nas, aby obdarować nas swoimi darami. Duch Święty leczy, umacnia i wciąż buduje Kościół, jednoczy rozproszonych w jedno, pomaga nam się modlić, daje nadzieję i prowadzi do szczęścia. Obecny jest też podczas każdej Mszy Świętej. Niech Jego przemieniającą moc, sprawi, abyśmy żyli wedle Ducha jedności i prawdy oraz przezwyciężali pragnienie podążania za naszymi prawdami.
  2.  Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 7, przyjmą (-eły) pierwszą Komunię św.

W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła, która była także przy rodzącym się Kościele. Msze św. będą odprawiane w kościele o godz. 7.00;- 8.30 -16.30; - 18.00. Kancelaria parafialna będzie jutro nie czynna. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Który jest jedynym i wyjątkowym pośrednikiem pomiędzy Bogiem Ojcem a każdym z nas.

W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 15 przyjmą pierwszą Komunię św. Spowiedź dla dzieci oraz rodziców będzie w sobotę od godz. 9.00

5. Kancelaria w sobotę będzie nie czynna

6. Proponujemy w Tygodniku ,,Niedziela" następujące artykuły: Pomnik, który przemówił; Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach; Miłość przez duże ,,M"; Teologia dla zabieganych; Komunijne dzieci. Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego.

7.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w parafii Niedzielę Powołaniową.

W tym szczególnym dniu modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich, szczególnie do naszej diecezji.

8. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.. Bez pomocy Ducha Świętego nie możemy powiedzieć, że Jezus jest Panem. Bez wsparcia Ducha Świętego nie potrafimy też dobrze się modlić. Bądźmy jednak pewni, że skoro dziś otworzyliśmy serca na Jego działania, to będziemy mogli czynić wielkie rzeczy.

PEREGRYNACJA M.B. FATIMSKIEJ
20-05-2017

PEREGRYNACJA  FIGUR

MATKI  BOŻEJ  FATIMSKIEJ

W PARAFII  ŚW. BARBARY

W JAWORZNIE 2018 r.

FIGURA  1

Aleja bloki: 60, 64.

FIGURA  2

Aleja bloki:   68.

FIGURA  3

ul. Towarowa  67

Po zakończeniu Peregrynacji Figur Matki Bożej Fatimskiej

w naszej parafii, jeśli rodzina nie mogła Jej przyjąć,

będzie jeszcze możliwość zgłoszenia się do kancelarii parafialnej

po Figurę M.B. na życzenie. Komunikat na ten temat będzie

podany w połowie maja w ogłoszeniach parafialnych.