Strona: 1
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
30-04-2016
  1.  Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę Wielkanocy. Chcemy, aby misterium paschalne przemieniało nasze życie, dlatego stajemy przy ołtarzu Pana, by zgłębiać słowo Boże oraz przyjąć Komunie Świętą. Chcemy Go wielbić, Jemu dziękować, że w tej Eucharystii obdarza nas pokojem jakiego świat dać nie może. Z radością więc wysławiajmy Chrystusa i wzywajmy Jego pomocy.
  1. Kalendarz liturgiczny:

Dziś rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Maryi. Niech Maryja Matka Kościoła, prowadzi nas po majowych drogach i wstawia się za nami. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Ojczyzny. To Ona broni naszej wiary od ponad 1000 lat. Msze św. we wtorek będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Zapraszamy wiernych na Msze święte.

W środę przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika.

W piątek będzie święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W poniedziałek, wtorek i w środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W sobotę, 7 maja o godz. 11.00 wierni z naszej parafii, dzieci i młodzież odwiedzą Kolegiatę św. Wojciecha w Jaworznie w Rynku, celem zyskania odpustu zupełnego, w Roku Miłosierdzia. Będą specjalne modlitwy oraz Msza św. koncelebrowana przez wszystkich księży z naszej parafii z kazaniem. Najpierw gromadzimy się o godz. 11.00 przed Kolegiatą w Rynku, potem uroczyste przejście przez drzwi i powitanie nas przez ks. gospodarza parafii. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich wiernych do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę  o godz. 12.00 będzie Suma odpustowa ku czci św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, oraz drugiego patrona naszej parafii. Zapraszamy.

1. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00. Zapraszamy do Sakramentu Pokuty szczególnie przed pielgrzymką do Kolegiaty oraz przed odpustem parafialnym.
  3. Chorych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską w sobotę rano.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej a szczególnie Tygodnika katolickiego ,,Niedziela".
  5. Tegorocznych maturzystów w dniu rozpoczęcia egzaminów dojrzałości tj. w środę 4 maja zapraszamy na Mszę św. do kaplicy na godz. 7.30
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy serdecznie młodzież do zaangażowania się w pomoc przyjęcia pielgrzymów w naszej parafii.
  7.  Po każdej Mszy św. niedzielnej-majowej, młodzież zapisuje chętnych na lipcowe spotkanie z Papieżem Franciszkiem.
  8.  Dzisiaj po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Kolejna niedziela niech upływa w pokoju i radości a nowy tydzień niech obfituje w Boże błogosławieństwo.

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7