Strona: 1
III NIEDZIELA ADWENTU
14-12-2014

1.      Trzecia niedziela Adwentu w słowie Bożym i w modlitwach mszalnych wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radujcie się, bo Pan jest blisko, bo jest już zapowiedziany i wskazany przez Jana Chrzciciela, Jego obecność jest wśród nas  zgromadzonych na Mszy Świętej. Dzisiaj rozpoczynamy także dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Prośmy Boga, aby życie i świadectwo rodzin, było dla innych czytelnym znakiem Jego obecności.

2.   Kalendarz liturgiczny:

Rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.

Adwentowe przygotowanie drogi dla Pana jest trudne, ale przynosi wiele radości. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi adwentowej, aby dobrze i godnie przygotować się do Świąt. Przypominamy, także o codziennej Mszy św. ,,roratniej” o godzinie 6,30 rano w kościele i zapraszamy do udziału wszystkich.

Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego.

3.   Dzisiaj po każdej Mszy św. w kościele przy figurze Matki Bożej, można otrzymać: wigilijną świecę - dzieło pomocy dzieciom i młodzieży najbardziej potrzebującym a także opłatki wigilijne. Zapraszamy zainteresowanych.

4.   We wtorek 23 grudnia w godzinach rannych odwiedzimy chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Ale prosimy o zgłoszenia w parafii.

5.   W przyszły poniedziałek 22 grudnia od godziny 15.00 będzie spowiedź adwentowa w naszej parafii, okazja do skorzystania z sakramentu pojednania przyjadą kapłani z innych parafii.

6.    W najnowszym numerze Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela”, proponujemy m.in. artykuły na temat: Blisko dzieci świętych i pogubionych: Lider wolontariatu w Kościele; O starości; O naszej parafii-krótka historia, jak się żyje seniorom; Włoskie pociągi Pendolino. Zapraszamy do lekturyTygodnika.

7.   Spotkanie z Rodzicami dzieci, które przyjmą chrzest św. w Boże Narodzenie, będzie w środę 17 grudnia o godz. 19.00 w salce pod kościołem.

8.   Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie będzie we wtorek 16 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 w Kaplicy.

9.    W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na ogrzewanie kościoła.

10.   Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Prośmy o łaskę dla naszych rodzin, aby przyjmowały słowo Boże z całą powagą i odpowiedzialnością.

12. Dziękuję wszystkim za dar wspólnej modlitwy.

13. Kolejna niedziela niech upływa w pokoju i radości a nowy tydzień niech obfituje w Boże błogosławieństwo.