Strona: 1
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
19-10-2014
  1. Nasz udział w niedzielnej Eucharystii jest owocem wiary zaszczepionej w naszych sercach przez samego Boga. Wiary tej nie zatrzymujemy dla siebie, ale pragniemy dzielić się z całym światem. Przeżywając Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny, patrzmy z troską na wszystkich, którzy nie poznali jeszcze Dobrej Nowiny. Wdzięczni Bogu za dar osobistej wiary, prośmy, aby otworzył serca wielu na prawdy objawione. Dzisiejsza taca jest zbierana na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Chrześcijanin to człowiek radości, otrzymanej od Zmartwychwstałego Pana. Pesymizm, z jakim odnosimy się do rzeczywistości, to antyświadectwo naszej wiary. Nie wstydźmy się naszej wiary w codziennym życiu.

W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, był uczonym pełnym wiedzy, pobożności i pokory.

We wtorek przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa, misjonarza-franciszkanina.

W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. ,,Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi"- to Jego słowa podczas inauguracji pontyfikatu. Życie i pontyfikat św. Jana Pawła II pozwalają nam zrozumieć, jak wielkich rzeczy dokonuje Bóg w życiu tych, którzy Mu w pełni zaufali.

Różaniec to znak maryjności naszej wiary. Wielu z nas jest ogromnie przywiązanych do tej modlitwy, odmawiamy ją głośno lub w cichości serca w domu, świątyni, podczas podróży. Dobiega powoli do końca miesiąc modlitwy różańcowej. Kierujemy to przypomnienie zwłaszcza do tych, którzy w tym październiku może jeszcze nie wzięli do rąk różańca. Uczyńmy to jeszcze w najbliższych dniach, prosi nas o to Matka Najświętsza. Przypominamy wszystkim, że nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni jest codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii przyjmujemy na wspominki roczne i jednorazowe, natomiast w dni powszednie przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
  2. Zapraszamy serdecznie do lektury Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela”, który proponuje m.in. artykuły: Papież Paweł VI sprzedał tiarę, a pieniądze przekazał biednym; O ks. Jerzym Popiełuszko, 30 lat temu cała Polska była w szoku kiedy porwano księdza; Papież Franciszek będzie w Częstochowie, obok Krakowa w program pielgrzymki papieskiej w Polsce w 2016 r. wpisano Częstochowę; Nie pozwólmy się okraść z misyjnego zapału; O wierności małżonków i codziennej wierności Bogu.
  3. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Dziękuję wszystkim za dar wspólnej modlitwy.
  5. Martwa jest wiara człowieka, jeśli nie płyną z niej konkretne uczynki. Niech    w rozpoczynającym się Tygodniu Misyjnym nie brakuje nam odwagi i gotowości wspierania dzieła ewangelizacji.