Strona: 1
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
01-03-2015
  1.  Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. Na szczycie góry Pan Jezus wprowadził trzech uczniów w tajemnicę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. My także, jak oni, dostąpimy za chwilę zaszczytu spotkania z Jezusem zmartwychwstałym. Jest jednak wielu ludzi na świecie, którzy jeszcze nie znają Jezusa, nie otrzymali chrztu świętego. Do nich posyła misjonarzy i misjonarki. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitw za Misje i Misjonarzy. Otoczmy ich naszą gorącą modlitwą. Ofiary zebrane dzisiaj będą przeznaczone na wsparcie dla polskich misjonarzy w ich działalności na rzecz dzieci.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W środę świętujemy dzień narodzin dla nieba św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy, syna króla Kazimierza Jagiellończyka. Odznaczał się wielką czcią dla Eucharystii i Najświętszej Maryi Panny.

Trwa święty czas Wielkiego Postu. Jego istotą ma być nasze nawrócenie. Do tego potrzeba pokory opartej na wierze, nadziei i miłości. Nawrócenie ma się dokonać w naszym wnętrzu – nie może pozostać tylko w sferze zwyczaju. Takiemu nawróceniu w okresie Wielkiego Postu służą, między innymi: Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17,00 oraz 18.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału nabożeństwach. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych, możemy również zyskać odpust zupełny.

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca. Spowiedź będzie w piątek od godziny 17.00.

4. W sobotę, 7 marca od godz. 8.00 odwiedzimy chorych parafian z posługą duszpasterską.

5. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W imieniu polskich misjonarzy pragniemy podziękować za dzisiejsze wsparcie materialne polskich misjonarzy i zapewnić o stałej pamięci modlitewnej z ich strony.

7.  Parafia św. Wojciecha w Jaworznie organizuje pielgrzymkę do Czarnej Góry i Medjugorie w lipcu 2015 r. Specjalny afisz jest w gablotce przed kościołem.

8. Tygodnik Katolicki ,,Niedziela” zamieszcza wiele ciekawych artykułów.

9. Kancelaria w tym tygodniu będzie nie czynna we wtorek oraz w piątek rano,w pozostałe dni i godziny bez zmian.

10.  Przygotowanie duchowe do ŚDM jest w naszej parafii w każdym tygodniu w czwartek po wieczornej Mszy św. Natomiast w Rynku w Kolegiacie św. Wojciecha w ostatni piątek miesiąca o godz. 18.30 Zapraszamy wszystkich.

11.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12.  Wstąpiliśmy z Chrystusem na Górę Przemienienia, byliśmy przy stole Eucharystii nie zapominajmy o tym czym zostaliśmy obdarowani.