Strona: 1
II NIEDZIELA ADWENTU
04-12-2016
  1. W drugą niedzielę Adwentu staje przed nami postać Świętego Jana Chrzciciela, który wzywał też do nawrócenia i przygotowania drogi dla Jezusa, do przemiany życia. Wsłuchując się w głos tego proroka, zechciejmy podjąć trud nawrócenia przez sakrament pokuty i pojednania, aby Chrystus mógł znaleźć w naszych sercach godne mieszkania. Dzisiejsza niedziela jest w Polsce XVII Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Polacy za wschodnią granicą potrzebują kościołów i sal katechetycznych, wsparcia dla hospicjów, aby mogli cieszyć się pełną wolnością religijną i godnymi warunkami do sprawowowania kultu Bożego. Na ten cel zbieramy dzisiaj ofiary.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj o godz. 12.00 będzie (-była) suma odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników i hutników, która w IV wieku oddała życie za Chrystusa.

We wtorek, 6 grudnia, w nasze adwentowe czuwanie wpisuje się Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie II i III wieku, którego cechowała głęboka wrażliwość na ludzką biedę.

W środę przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, który był wybitnym mówcą, wspaniałym kaznodzieją.

W czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto młodzieży żeńskiej, zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Eucharystii. Msze św. będą odprawiane w kościele o godz. 7.00 - Roraty, 8.30; 16.30; 18.00. Zapraszamy wszystkich

1. Mszę św. ,,Roratnią" w dni powszednie odprawiamy w kościele rano o godz. 6.30  Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci.
  2. W najnowszym numerze Tygodnika Katolickiego,, Niedziela” warto przeczytać na temat: Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Proponujemy m.in. artykuły: Wstańcie, przychodzi miłość; Każdy może pomóc; Zespół Downa nie zabija miłości; Ludzie ekstremalni. Zapraszamy do lektury Tygodnika.
  3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. pod chórem można otrzymać opłatki wigilijne oraz świece, dzieło pomocy dzieciom i młodzieży potrzebującej.
  4. Pierwsze spotkanie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej odbędzie się w najbliższą sobotę 10 grudnia po wieczornej Mszy św. w salce przy kościele.
  5. Dzisiaj po Mszy św. adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
  6. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, piątek rano kancelaria będzie nie czynna, w pozostałych dniach bez zmian.
  7. Msze św. wieczorne w dni powszednie odprawiamy w kościele w środy i piątki, jeśli nie będzie dużego śniegu a w pozostałe dni w Kaplicy.
  8.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9.  Umocnieni błogosławieństwem Boga, starajmy się przygotować drogę dla Pana, który przybywa, aby zbawić i napełnić nas Bożą radością i pokojem.
I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7