Strona: 1
NIEDZIELA PALMOWA
29-03-2015

Liturgia Niedzieli Palmowej uroczyście wprowadza Kościół w Wielki Tydzień. Radosne Hosanna i wielokrotnie powtarzany okrzyk: Ukrzyżuj Go!; powitanie Jezusa w Jerozolimie i dramat Męki. On jest naszym królem i Zbawcą. Uroczyste poświęcenie palm i procesja będzie na Mszy św. o godz. 10. 30. Zapraszamy wszystkich.

Porządek Wielkiego Tygodnia jest następujący:

Wielki Czwartek - rano o godz. o godz. 7.00 udzielamy Komunii św. tylko tym, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. wieczornej. O godz. 18.30   gromadzimy się wokół Chrystusa Pana jak uczniowie na Ostatniej Wieczerzy. Wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po uroczystej Eucharystii przenosimy Najświętszy Sakrament do ,,ciemnicy", która jest pamiątką ogrodu Getsemani. O godz. 21.00  odprawimy Godzinę Świętą. Zapraszamy wiernych.

Wielki Piątek– to dzień żałoby po śmierci Chrystusa. Nie odprawiamy Mszy św., ale gromadzimy się na Drodze Krzyżowej i Liturgii Męki Pańskiej. Adorujemy krzyż i przez post oddajemy chwałę Ukrzyżowanemu. O godz. 10.00 będzie Droga Krzyżowa dla dzieci. Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczyna się o godz. 18. 30 - składa się  ona  m. in.    z Liturgii Słowa, gdzie jest opis Męki Pańskiej, Modlitwy Powszechnej, adoracji Krzyża oraz przyjęciu Komunii św. Liturgia tego dnia kończy się przeniesieniem w procesji Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 20.00 – będą Gorzkie Żale. O godz. 21.00 – będzie Różaniec. Od godz. 22.00 będzie Droga Krzyżowa i koronka prowadzona przez chór ,,Getsemani” od 23.00 - 24.00 będzie adoracjaprowadzona przezOazę młodzieżową. Natomiast od godziny 24.00 do godz. 7.00 rano będzie przerwa w adoracji. Wtedy księża spowiadają w kościele w Rynku.

Wielka Sobota – jest to dzień Pana, który spoczywa w Grobie. Nawiedzamy Grób Pański adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 7.00 rano. Błogosławienie pokarmów będzie o godzinie 8.00,- 9.00,- 10.00,- 11.00,- 12.00,- 13.00,- 14.00,- 15.00. O godz. 18.30 - rozpoczynamy obrzędy Wigilii Paschalnej. Nabożeństwo Wielkiej Soboty składa się: z obrzędu światła, z Liturgii Słowa, poświęcenia wody chrzcielnej, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz Liturgii eucharystycznej.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

O godz.7.00, bierzemy czynny udział w procesji Rezurekcyjnej, która jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa. Zmartwychwstały Chrystus jest fundamentem naszej wiary i nadziei "gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremne byłoby nasze nauczanie, próżna byłaby także wasza wiara". Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tej uroczystości. Po procesji Msza św. W pierwszy  dzień Świąt o godz. 14.00 będziemy w kościele udzielali Sakrament chrztu świętego dzieciom.

W związku z Wielkim Tygodniem przypominamy parafianom, że:

1. Kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek i we wtorek.

2. Spowiadamy podczas Mszy świętych: w poniedziałek, we wtorek i w środę.

3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki z napisem.

4. Pouczenie przed chrztem św. będzie w środę o godz. 19.00.

5. Dzień chorych będzie w Wielki Czwartek w od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenia.

6. Za udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia można zyskać odpust zupełny.

7. Dary zbierane w Wielki Piątek będą przeznaczone na Grób Boży w Jerozolimie.

8. Drodzy Parafianie! Kuria diecezjalna proponuje Wam mały chlebek, jaki możecie dzisiaj kupić. Ten mały chlebek kosztuje 5 zł. Jednak, kupując go, dajecie jeszcze dwa chleby dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się nasza diecezjalna Caritas. Warto więc zabrać dzisiaj ze sobą ten mały chlebek - Chlebek Miłości! W Wielką Sobotę możecie przynieść go w koszyczku ze święconką, a w Wielkanocny Poranek -  podzielić się nim z bliskimi. W ten sposób uczynicie piękny gest solidarności. Chlebki są dzisiaj rozprowadzane przy figurze Matki Bożej w kościele.

9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie przypomina o trwającym do dnia 31 marca 2015 r. naborze do klas I dzieci urodzonych w latach 2008 i 2009.

10. Spotkanie Wspólnoty Uwielbieniowej ,, J 18 +" będzie w poniedziałek o godz. 20.00 w salce pod kościołem. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia i słowo o uwielbieniu Pana Boga.

11. Najnowszy numer Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela" proponuje m. in. artykuły: Nikt nie odchodził w taki sposób- o powrocie do Domu Ojca papieża Jana Pawła II; Papież, który zmienił świat - wspomnienia fotografa z 27 lat o Janie Pawle II; Jest entuzjazm - o Światowych Dniach Młodzieży przypomina kard. Stanisław Dziwisz; Człowiek pióra i czynu - o św. Teresie z Avila. Zapraszamy do lektury.

12. Serdeczne podziękowanie także dla wszystkich, którzy wpłacają na konto parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Rozpoczynamy najważniejszy tydzień w roku. Jest on Wielki przez wydarzenia, które będziemy wspominać i na nowo przeżywać. Z wiarą wejdźmy w ten czas męki Jezusa i czas naszego zbawienia. Niech nas nie zabraknie w tych dniach w świątyni.