Strona: 1
II NIEDZIELA ZWYKŁA
18-01-2015
  1. Dzisiaj druga Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Prośmy w Tygodniu Modlitwy o Jedność Chrześcijan, aby wszyscy uczniowie Chrystusa tworzyli ,,jedną owczarnię i mieli jednego Pasterza”. Z okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy Kościół na całym świecie ogarnia także swoją modlitwą migrantów i uchodźców. Niech te intencje - razem z naszymi osobistymi - towarzyszą nam podczas sprawowania niedzielnej Eucharystii. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj zbieramy ofiary na ogrzewanie budynków parafialnych.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Papież Franciszek w dniach 12-19 stycznia br. odwiedzi dwa odmienne pod względem religijnym państwa azjatyckie-Sri Lankę i Filipiny.

W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, założyciela zgromadzenia sióstr sercanek, męża modlitwy i pasterza zatroskanego o każdego człowieka.

W środę przypada wspomnienie  św. Agnieszki męczennicy rzymskiej, która naśladowała swego Mistrza i Pana w życiu i w śmierci. W tym dniu obchodzimy dzień Babci.

W sobotę będzie  wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy oraz prasy katolickiej.

1. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w poniedziałek oraz wtorek po południu, natomiast od piątku wg normalnego porządku.
  2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  3. Wszystkie ofiary wpłacane przez parafian szczególnie w czasie kolędy, będą  wpisane w kartotekę oraz w specjalne księgi prowadzone w naszej parafii od 1983 r. Dotyczy to także parafian wpłacających ofiary na konto parafialne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlili się w intencji wszystkich rodzin, które przyjęły nas po kolędzie a także prosili Boga i Jego Matkę o dalszą opiekę oraz Boże błogosławieństwo w życiu parafian.
  5. W piątek 23 stycznia o godz. 18.30 w Kolegiacie św. Wojciecha w Jaworznie będzie Msza św. oraz wykład ks. prof. hab. Dariusza Oko na temat GENDER-zagrożenie cywilizacji Chrześcijańskiej. Serdecznie zapraszamy.
  6. W okresie zimowym Msze św. wieczorne odprawiane są w Kaplicy.
  7. Po zakończeniu wizyty duszpasterskiej przyjmujemy także zaproszenia na odwiedzenie tych rodzin, które z ważnych powodów nie były obecne w mieszkaniu, a pragną przyjąć kapłana z błogosławieństwem duszpasterskim.
  8.  Za chwilę powrócimy do naszych domów umocnieni Bożym słowem i Ciałem  Jezusa Chrystusa. Niech nasze serca będą otwarte na potrzeby bliźnich.
  9.  Porządek kolędy jest następujący:

Kolęda 2014/15
22-12-2014

K O L Ę D A  2015 r.

W poniedziałek 19.01. 2015 r.

od godz. 9.00 -    1. Brodzińskiego 17, 19, 21

od godz. 15.00 -  2. Brodzińskiego 23, 25       3. Aleja 84