Strona: 1
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
26-07-2015
  1. Podczas dzisiejszej Eucharystii usłyszymy słowa o rozmnożeniu chleba, którego nie było wiele. My obecni w Kościele, też przynosimy do Jezusa to, co mamy, i prośmy o przemianę i siły na dalszą drogę. Otwórzmy zatem ochoczo nasze serca na Jezusa przychodzącego do nas w słowie, w Ofierze i Komunii Świętej.
  2.  Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżujących, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będzie błogosławienie kierowców oraz pojazdów mechanicznych, zapraszamy do licznego udziału kierowców.

W środę przypada wspomnienie św. Marty. Dała się poznać Jezusowi jako osoba głęboko wierząca w Niego i Jego mesjańskie posłannictwo, a zarazem gościnna  oraz pracowita. Jest także patronką gospodyń domowych, hotelarzy, kucharek.

W piątek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela Towarzystwa Jezusowego, które lud nazwał zakonem jezuitów. Działalność tego zakonu przyczyniła się do odnowy Kościoła.

W sobotę będzie wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela zgromadzenia redemptorystek i redemptorystów.

3. Od soboty rozpoczynamy sierpień - miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.

W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. będzie nabo żeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

4.  W sierpniu ze wszystkich stron kraju zdążają ku Jasnej Górze pielgrzymi. Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka jednoczy wielu wiernych, którzy w różnych terminach i różnymi drogami zmierzają na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich do udziału w pielgrzymkach. Specjalny afisz podaje szczegółowe informacje.

5.  W sobotę od godziny 8.00 udajemy się do chorych parafian, aby mogli przyjąć Komunię św. i sakrament chorych.

6.  Msze św. wieczorne odprawiamy w kaplicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę przygotowują kościół na niedzielne Msze św. Zapraszamy także w sierpniu

7.   Co warto przeczytać w najnowszym numerze Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela”- Franciszek staje się znakiem sprzeciwu - ostatnie wypowiedzi papieża Franciszka studzą nadzieje tych, którzy liczyli na poluzowanie doktryny w sprawie homoseksualizmu oraz in vitro; Pozostawiam Ci moją wiarę; Żyrandol czy realna władza - o prawach i obowiązkach prezydenta; Każde wzbudzone dziecko jest nagrodą  - o klinice ,,Budzik". Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela"

8. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

9.  Każdy z nas obecnych na Eucharystii otrzymał przemienienie tego, co przyniósł, idźmy zatem pomnażać dobro w naszych środowiskach życia.

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7