Strona: 1
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
24-07-2016
  1.  ,,Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią"- te słowa są mottem rozpoczętych w minioną środę XXXI Światowych Dni Młodzieży. Radujemy się obecnością tysięcy młodych z całego świata i oczekujemy na pielgrzymkę Ojca Świętego. Niedziela, którą przeżywamy, przynosi nam w czytaniach biblijnych przepiękne obrazy miłosierdzia Boga. Przeżywając tysiąc pięćdziesiątą rocznicę chrztu Polski oraz uświadamiając sobie swój chrzest, zechciejmy zobaczyć w tym wydarzeniu znak miłosiernego Boga pochylającego się nad nami.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek będziemy obchodzili święto św. Jakuba, Apostoła.

We wtorek będzie wspomnienie świętych Rodziców NMP Joachima i Anny.

W piątek przypada wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza.

3.   W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona podróżujących, które przypada w tym tygodniu - w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będzie błogosławienie kierowców oraz pojazdów mechanicznych, zapraszamy do licznego udziału.

4.   Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyjęły i ugościły pielgrzymów. Gorące Bóg zapłać za tak piękne świadectwo miłosierdzia  i ogromny dar serca. Dziękujemy za wielką życzliwość i otwartość na drugiego człowieka. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszelkie dobro, jakiego doznali od Was pątnicy. Dziękujemy Ks. Biskupowi z Włoch, który przebywał z nami  i wszystkim pielgrzymom.

5.   Światowe Dni Młodzieży to święto wiary, z którym wiele osób związało się na całe życie. Tysiące ludzi z całego świata są już w Polsce. Za kilka dni spotkają się z papieżem Franciszkiem.

6.   Jutro o godz. 9.00 rano będzie Msza św. i pożegnanie z pielgrzymami w naszej parafii oraz wyjazd na uroczystości centralne do Krakowa i spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

7.   Dzisiaj zapraszamy młodzież na godz. 15.00 na wspólne spotkanie z ks. Biskupem na katechezę w plenerze koło kościoła.

8. Co warto przeczytać w najnowszym numerze Tygodnika Katolickiego ,, Niedziela" m.in. Bez żywej wiary Polaków nie może się ostać Polska; Święci  prowadzą nas na Jasną Górę; Babcia Anna, dziadek Joachim; Pierwsze kroki na Wawel; Milczenie jest modlitwą Przegląd Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego.

9. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Czy nasza modlitwa jest wytrwała, uporczywa, dobijająca się do drzwi? Czy rozumiemy, że Pan spełnia te błagania, które są pożyteczne dla naszego zbawienia?

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7