Strona: 1
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18-02-2018
  1. Wielki Post, którego pierwszą niedzielę dziś przeżywany, jest po to, abyśmy się nawrócili. To znaczy, byśmy zmienili swoje myślenie i postępowanie. Mamy przestać koncentrować się na sobie, a skierować się ku Panu Bogu. Wielki Post ma na nowo wzbudzić w nas pragnienie Pana Boga. Niech dobry Bóg na tej Mszy Świętej nawróci nas do siebie i pozwoli spocząć w swoim Najświętszym Sercu. Prośmy też, by kończące się dziś dni modlitw o ducha pokuty odnowiły nasze serca i umysły.
  2.  W czwartek obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Modlimy się o dary Ducha Świętego dla Ojca Świętego i prosimy także, abyśmy poznawali nauczanie papieża i byli jemu posłuszni.
  3.  W Wielkim Poście pamiętajmy o Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci oraz o godz. 18.30. dla młodzieży i starszych. Natomiast w każdą niedzielę o godz. 16.00 o Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  1. Na kwiaty do Bożego Grobu można składać ofiary do specjalnych puszek znajdujących się w kościele, koło figur świętych: Józefa i Franciszka.
  2. W najbliższą niedzielę, będziemy zbierali ofiary na Kościoły Misyjne.
  3. W środę 21 lutego o godz. 19.00 w kościele będzie spotkanie do bierzmowania dla młodzieży, zabieramy ze sobą książeczki.
  4. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie przy ul. Leśnej 49 serdecznie zapraszają Rodziców przyszłych pierwszoklasistów wraz ze swoimi pociechami na Dzień Otwarty we wtorek  27 lutego o godz. 17.00. Warto skorzystać, bo jest ciekawy program.
  5. Tematem najnowszego numerze Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela”, jest ,,Dziecko na celowniku" - o niemieckich procedurach odbierania dzieci z polskich rodzin; Kardiolog z Polski w Afryce; Jak żyła i pracowała Helenka Kmieć, młoda wolontariuszka z Polski - opowiada siostra zakonna z boliwijskiej misji; W ,,Niedzieli Młodych", Po co post? Przeżyć depresję; Zabiera ona energię, radość, utrudnia życie. Co robić, gdy zauważymy jej symptomy u naszych bliskich? Odpowiada psycholog. Zachęcamy do lektury.
  6. Msze św. wieczorne będziemy odprawiali w Kaplicy z wyjątkiem piątku.
  7. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8.  Niech Pan Bóg da nam błogosławioną i piękną niedzielę. Jego błogosławieństwo niech umocni wszelkie pragnienia, które się dziś zrodziły oraz umocni nasze relacje z bliskimi. Oby nasze wielkopostne wysiłki przyniosły owoc świętości.

PEREGRYNACJA M.B. FATIMSKIEJ
20-05-2017

PEREGRYNACJA  FIGUR

MATKI  BOŻEJ  FATIMSKIEJ

W PARAFII  ŚW. BARBARY

W JAWORZNIE 2017 r.

FIGURA  1

ulica Grunwaldzka bloki: 219, 223, 227, 229, 225, 221.

FIGURA  2

Aleja bloki: 56, 54, 52, 62, 58, 70, 68, 64, 60, 76, 82, 84.

FIGURA  3

ul. Wilcza bloki: 58, 54, 56, 24, 22, 28, 30.

FIGURA  4

ul. Towarowa bloki:  71, 73, 63, 42, 65, 67.

Aleja blok: 12,  ul. Leśna bloki: 80, 76, 78, 84.

Domy przy ul. Ławczanej, Domy przy ul. Kolejowej.