Strona: 1
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
27-09-2016
  1. Jezus objawia nam się dzisiaj jako Łazarz, biedak pokryty ranami, z marginesu, z ,,peryferii" naszego życia. On ma moc ugasić pragnienie prawdziwego życia, które jest w nas. Jeśli będziemy wytrwale słuchać Jego słowa i przyjmiemy ożywczą moc sakramentu Jego Ciała i Krwi, wprowadzimy Go do samego centrum naszego życia, abyśmy mogli być naprawdę szczęśliwi.
  2. Kalendarz liturgiczny:
    We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie świętego Wincentego 'a Paulo, prezbitera, założyciela zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia oraz wielkiego opiekuna ubogich. W środę przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika; księcia czeskiego. W czwartek będzie święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W piątek przypada wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. W sobotę będziemy obchodzili wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła.
    W tym dniu przypada pierwsza
    sobota miesiąca oraz rozpoczynamy - miesiąc modlitwy różańcowej. Przybywajmy licznie na te piękne nabożeństwa różańcowe do naszej parafialnej świątyni, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, po nabożeństwie będzie wieczorna Msza św.
    W niedzielę nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.
  3. W następną niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zbierane na Mszach świętych będą przeznaczone na Caritas, m.in.: na schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi oraz osobami starszymi. Dzięki pomocy w naszej diecezji może podejmować różne dzieła pomocy. Caritas z serca dziękuje i zapewnia o modlitwie.
  4. Prezydent Miasta Jaworzna zaprasza na ,,Tydzień Seniora" w Jaworznie od dnia 29. 09 do dnia
    5.10. br. Program szczegółowy jest na afiszu przed kościołem.
  5. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. ze Szkoły nr 7 odbędzie się w czwartek 29. 09. o godz. 18.45 w kościele.
  6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego, i elektronicznego będzie w naszej parafi tylko w tym tygodniu
    do 2 października. Aby budować studnie, szkoły i szpitale
    specjalna firma od lat w całym kraju prowadzi tę akcję. Specjalny afisz znajduje się w gablotkach. Miejscem składowania jest plac parafialny przed budynkiem gospodarczym. Można powiadomić telefonem, jeśli trzeba wjechać samochodem.
  7. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Niech Boże błogosławieństwo umocni nasze piękne i szlachetne pragnienia, abyśmy startując w dobrych zawodach, w których nagrodą jest niebo, zawsze dostrzegali znaki stawiane nam przez Pana.
I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7