Strona: 1
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
28-06-2015
  1.  Zostawiliśmy wszystko, aby przyjść na Eucharystię. Stańmy dziś do sprawowania Eucharystii z głębokim przeświadczeniem, że wyjdziemy stąd odmienieni Bożą łaską, nie tylko na kilka niedzielnych chwil, ale na całe życie. Niech ta Eucharystia umacnia nas, byśmy nie tylko dzisiaj, ale zawsze byli wierni Panu.
  2.  Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo czerwcowe. Chrześcijaństwo jest drogą z Jezusem, wędrówką po śladach Mistrza z Nazaretu. Nie jest to droga prosta i łatwa.

W poniedziałek będzie uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Szczególną modlitwą otoczmy naszego papieża Franciszka, który jest następcą Świętego Piotra. Msze św. będą jutro odprawiane w kościele o godz. 7.00;- 8.30 oraz 18.00. Składka przeznaczona na Stolicę Apostolską. Kancelaria czynna tylko po południu od godz. 16.00-17.00.

We wtorek  zakończenie nabożeństw czerwcowych. W piątek będzie św. Tomasza Apostoła.

3.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie ,,Godzina Święta”. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.

4. W sobotę od godziny 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Kancelaria w tym dniu będzie czynna od godziny 9.00 - 10.00.

5.   W najnowszym numerze Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela” proponujemy m.in. artykuły: Na żyznej skale Kościoła; W trosce o wspólny dom; Andrea Bocelli koncertuje dla rodziny; Matka Boża rozwiązuje węzły;  Lipiec z Panem Bogiem. Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego.

6.  Na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie omijajmy sanktuariów, które ukazują tysiącletnią chrześcijańską kulturę naszego narodu.

7. Szczegółowy program pielgrzymki osób chorych i starszych na Jasną Górę wywieszony jest w gablotce parafialnej.

8.   Przypominamy parafianom, że w okresie wakacyjnym nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 16,00, także w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Chrzest św. dla dzieci będzie w I, III niedzielę  wakacyjnego miesiąca w kościele po Mszy św. o godz. 12.00. Kancelaria w sobotę będzie czynna od godz. 9.00 - 10.00.

9.   W tym tygodniu Msze św. wieczorne będą także odprawiane w kościele we wtorek, środę oraz w piątek, w pozostałe dni w Kaplicy.

10.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.  Skończył się kolejny rok zajęć szkolnych. Rozpoczęły się wakacje. Na drogach wakacyjnej przygody niech strzeże nas Jego Opatrzność.

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7