logo

Ogłoszenia

Strona: 1
UR.JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22-11-2015
  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Król, którego tronem jest krzyż, panuje poprzez służenie, prawdę i miłość, którego królestwo obejmuje wszystkie narody, miejsca i czasy. Który także przebacza, daje szansę powrotu i nawrócenia. On wie, co dla nas najlepsze. Oddajemy siebie, swoje życie oraz całą ludzkość Jezusowi Królowi.
  2. Kalendarz liturgiczny

Dzisiaj z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich kościołach parafialnych, po każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

We wtorek przypada wspomnienie 117 męczenników wietnamskich, którzy oddali życie za wiarę na przełomie XVIII i XIX wieku.

W sobotę kończy się okres zwykły i cały rok kościelny.

Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz pełen radości i nadziei czas oczekiwania na przyjście Chrystusa.

Roraty będą w dni powszednie w kościele rano o godz. 6.30. Będzie to uroczysta Msza św. koncelebrowana przez wielu kapłanów.

W Adwencie po Mszy roratniej nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano, aby kapłani mogli zdążyć do Szkoły.

  1. Znane Osoby i upoważnione przez parafię będą rozprowadzały opłatki wigilijne po mieszkaniach naszej parafii. Ofiary przy tej okazji zbierane będą przeznaczone na kościół. Przy tej okazji unikajmy oszustów podszywających się pod parafię bez specjalnego upoważnienia. Opłatki wigilijne oraz świece będą także rozprowadzane w kościele po odpuście parafialnym
  2. Co warto przeczytać w nowym numerze ,,Niedzieli” – między innymi na temat: Europa kopie swój własny grób - środowiska imigranckie nie są w stanie się zasymilować; Islamski terror i religia polityczna; Cud ślubowań Królowej Polski. Zapraszamy do lektury Tygodnika.
  3. Zbliżają się ,,Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016".W naszej parafii będziemy gościć przez tydzień w lipcu przyszłego roku prawie 100 Pielgrzymów. W związku z tym w przyszłą niedzielę zapoznamy się           z informacjami na ten temat przygotowanymi przez naszą młodzież. Już dzisiaj zachęcamy, by otworzyć swoje serca i drzwi domów i mieszkań na obecność naszych młodych braci i sióstr ze świata.
  4. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać
  5. Przyjęliśmy słowo Boże i nakarmiliśmy się Ciałem Chrystusa, dzięki czemu może On zakrólować w naszych sercach. Poprzez piękne życie rozszerzajmy królestwo w środowiskach naszego życia.
I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7