Strona: 1
III NIEDZIELA ZWYKŁA
22-01-2017
  1. Chrystus zaprasza każdego z nas do współpracy z sobą. Przyjmując zaproszenie, stajemy się Jego świadkami. Eucharystia jest umocnieniem więzów, które umożliwiają trwanie w nieprzerwanej łączności z Panem. Naszą modlitwą włączamy się w Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy również o naszych dziadkach, którzy mają dziś swoje święto.
  2.  Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj o godz. 12.00 Msza dziękczynna w intencji parafian, którzy przyjęli duszpasterzy po kolędzie.

We wtorek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, który całą swoją działalność ukierunkował na zdobywanie nowych wyznawców dla Pana.

W środę, święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, który z prześladowcy chrześcijan stał się wielkim apostołem narodów.

W tym dniu kończymy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W czwartek będzie wspomnienie dwóch świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa.

W tym dniu obchodzimy także po raz 17 Dzień Islamu, szczególnie prosimy o wzajemny szacunek i pokojowe współistnienie chrześcijan i muzułmanów.

W piątek przypada wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, który przyczynił się do reformy Zgromadzenia Księży Marianów.

W sobotę będziemy obchodzili wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera oraz doktora Kościoła, wielkiego filozofa i teologa.

3.  Gorąco dziękujemy wszystkim parafianom za tegoroczną kolędę. Przede wszystkim nasze podziękowanie kierujemy do Rodzin za okazaną życzliwość i otwartość, dzieciom, młodzieży za świadectwo żywej wiary. Wizyta kolędowa była także dla nas, duszpasterzy, okazją  zapoznania się z waszymi radościami i troskami. Dziękujemy za złożone ofiary, w specjalnych kopertach na parafię. Niech Boże Błogosławieństwo, o które modliliśmy się  w każdym mieszkaniu pozostanie z Wami, a Pan Bóg niech Was wszystkich umacnia swoją łaską na drodze do zbawienia.

4.  Dzisiaj oraz w najbliższym tygodniu przyjmujemy zaproszenia na kolędę od tych rodzin, które z ważnych powodów nie były obecne w mieszkaniu, a pragną jeszcze przyjąć kapłana z błogosławieństwem duszpasterskim.

5.  Przypominamy, że w okresie zimowym Msze św. wieczorne są odprawiane w Kaplicy.

6.  Kancelaria parafialna będzie czynna wg normalnego porządku.

7.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.  W dzisiejszym Tygodniku Katolickim ,,Niedziela” proponujemy m. in. artykuły na temat: Od papieru do sieci; Każdy ma swoją osobowość; Pięć minut od Pana Boga; Islam niejedno ma imię; Serce zostawiłem w Zambii i w Polsce; Nie damy wam zamarznąć. Zachęcamy do czytania Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela".

9. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego.

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7