Strona: 1
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
26-10-2014
  1. Dzisiejsza niedziela jest szczególna, gromadzimy się bowiem w dniu, w którym wspominamy poświęcenie tego kościoła. Chcemy dziękować Bogu, który zechciał być obecny pośród nas. Naszą modlitwą ogarniamy budowniczych, dobrodziejów i wszystkich modlących sie w tej świątyni. Dbajmy o naszą świątynię, zarówno wzniesioną z kamieni, oraz o tę, którą jesteśmy.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Przed nami już ostatnie dni miesiąca różańcowego. Odmawiajmy różaniec w gronie rodziny a także zapraszamy do wspólnego odmawiania w naszej świątyni.

We wtorek przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, wiernych uczniów Chrystusa

W piątek będzie zakończenie nabożeństw różańcowych.

W ciągu najbliższego tygodnia udajemy się na cmentarze porządkować groby. Pamiętajmy, że umarli otwierają oczy żywym na świat, który jest poza grobem. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustów.

W sobotę będziemy przeżywali uroczystość Wszystkich Świętych. Święci swoim przykładem ukazują, że wszyscy wierni powołani są do pełni życia chrześcijańskiego oraz doskonałej miłości. Jest to dzień, kiedy w sposób szczególny otaczamy pamięcią tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny, z małym wyjątkiem - nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, gdyż wielu parafian przebywa w tym czasie na różnych cmentarzach. Msza św. na cmentarzu pechnickim będzie o godz. 14.00 z procesją. Natomiast na cmentarzu  wilkoszyńskim o godz. 10.00.

W niedzielę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Pośpieszmy zmarłym z pomocą, zanieśmy im w darze wdzięczności przede wszystkim wielki dar Mszy św., Komunii św., dar wypominek, odpustów. Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie Różaniec za zmarłych.

3.   Dzisiaj po każdej Mszy św. przyjmujemy w zakrystii na wspominki roczne i jednorazowe, natomiast w tygodniu w kancelarii parafialnej.

4.  Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. Tygodnik ,,Niedziela" proponuje m.in. artykuły: U źródeł świętości Pawła VI; Sprawa życia i śmierci; Pokazywać radosne rodziny wielodzietne; Tylko w Bogu nadzieja; W ,,Niedzieli Młodych" - Rewolucja po Bożemu-każdy twój czyn ma wpływ na cały świat.

5.   Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

6.  Niech błogosławieństwo umocni więź z Panem Jezusem, abyśmy wszyscy byli żywym Jego Kościołem.