Strona: 1
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
23-08-2015
  1. Dzisiejsza świąteczna liturgia słowa zaprasza nas do opowiedzenia się po stronie Boga, dokonania świadomego wyboru. Zaproszenie to wzmacniają słowa kolekty, w której za chwilę będziemy prosić, abyśmy wznieśli nasze serca tam, gdzie jest prawdziwa radość. Dziś przypada również smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Pamiętajmy zatem w naszej modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich lagrach czy nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiadając się za Bogiem, oddali swoje zdrowie i życie w obronie godności człowieka i jego praw.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła, męczennika.

W środę, 26 sierpnia, uroczystość NMP Częstochowskiej. Tego dnia Polacy łączą się ze swoją Matką na Jasnej Górze.

Do Niej możemy przynosić wszystkie nasze troski, ale też możemy się z Nią dzielić każdą naszą radością.

W czwartek będzie wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna, trwającej na modlitwie w intencji syna.

W piątek  będziemy obchodzili wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Jest jednym z największych teologów i filozofów Kościoła.

W sobotę przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Piesza Jaworznicka Pielgrzymka na Jasną Górę będzie od 3 do 8 września.

Zapisy codziennie w zakrystii Kolegiaty św. Wojciecha od poniedziałku do soboty od 8.00-830, w niedzielę po każdej Mszy świętej.

Specjalny afisz jest   w gablotkach parafialnych.

4. W najnowszym numerze ,,Niedzieli” proponujemy m.in. artykuły: ISIS - nowy kalifat zagrożeniem dla świata; Rosną mury bezradności; Współczesny świat potrzebuje katolickiej nauki społecznej; Kapelan Prezydenta RP.  Zapraszamy do lektury Tygodnika katolickiego.

5. W tym tygodniu Msze św. wieczorne będą odprawiane w Kaplicy.

6.   Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Rozpoczynając wakacje, urlop poczyniliśmy pewne postanowienia. Co z tych postanowień udało sie nam zrealizować?.

7.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczny Bóg zapłać. Także serdecznie dziękujemy wpłacającym na konto parafialne

8.   W tym rozpoczynającym się dziś tygodniu pamiętajmy o słowach św. Piotra, które usłyszeliśmy w Ewangelii:,, Panie do kogo pójdziemy, Ty masz słowa życia wiecznego" i rozważając je, dokonujemy naszych codziennych mniejszych i większych wyborów.

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7