Strona: 1
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26-03-2017
  1. Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości. W połowie wielkopostnej drogi, czasu pokuty i nawrócenia, słyszymy wezwanie do radości. Źródłem radości jest Chrystus. On uwalnia nas od złego i kocha nas takimi, jakimi jesteśmy naprawdę - słabymi i grzesznymi, wciąż ulegającymi pokusom. Jezus jest naszą pomocą. Dlatego radujmy się, bo nic nie może odłączyć nas od Jego miłości.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00,

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godzinie 17.00 oraz dla młodzieży i starszych po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.

W tym tygodniu będą Rekolekcje dla dzieci ze Szkół Podstawowych nr 7 oraz 15 w poniedziałek, we wtorek oraz w środę. O godzinie 9.00 zapraszamy klasy IV, V, VI, natomiast od godz. 11.00 - zapraszamy klasy I, II, III. Spowiedź będzie we wtorek po nauce o godz. 9.00.

W środę na zakończenie rekolekcji dla dzieci Msza św. o godz. 9.00 oraz 11.00.

W tym tygodniu we wtorek przypada 8. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a Święci Patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Zbawiciel zaprasza wszystkich: ,,Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy pracujecie i uginacie się pod ciężarem, a ja Was pokrzepię”. Porządek będzie wywieszony w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii. Uczyńmy wszystko, aby skorzystać z daru łaski i zbawienia.
  2. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.
  3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do specjalnych skarbonek.
  4. W tym tygodniu Msze św. wieczorne z wyjątkiem piątku odprawiamy w kaplicy.
  5. Siostra która w niedzielę zbierała ofiary serdecznie dziękuję ofiarodawcom.
  6. W tym roku nasz Kościół Sosnowiecki przeżywa bardzo ważne uroczystości jubileuszowe. Dwadzieścia pięć lat powstania naszej diecezji oraz stulecie objawień Matki Bożej Fatimskiej. Wczoraj w katedrze w Sosnowcu Pasterz diecezji Biskup Grzegorz Kaszak poświęcił Figury Matki Bożej Fatimskiej, które mają pielgrzymować po rodzinach naszej diecezji. Dalsze informacje podamy w najbliższym czasie na Mszach świętych.
  7. Wszystkim ofiarodawcom i zbierającym składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8.  Z radością w naszych sercach wyjdziemy z kościoła, aby dzielić się nią jak chlebem. Niech na kolejne wielkopostne dni nawrócenia Pan Bóg nam błogosławi.
I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7