Strona: 1
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
26-04-2015
  1.  Dzisiaj czwarta Niedziela Wielkanocna, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Jezus Chrystus mówi o sobie, że jest Dobrym Pasterzem, który oddal życie za wszystkich. Potrzeba wciąż nowych ludzi, którzy na wzór naszego najwyższego Pasterza będą pełnić w Jego Kościele posługę głoszenia słowa Bożego i sprawowania sakramentów.
  2.  Kalendarz liturgiczny:

W środę będziemy obchodzili święto św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła patrona Europy.

W piątek, 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika-patrona ludzi pracy.

W tym dniu po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy  piękne, tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny – majówki -  mające być szczególnym uwielbieniem Maryi, zapraszamy codziennie wiernych i dzieci.

W sobotę będzie uroczystość NMP Królowej Polski, ponieważ Stolica Apostolska przenosi tę uroczystość z niedzieli 3 maja na sobotę 2 maja. Msze św. w sobotę będą odprawiane w kościele w następującym porządku o godz. 7.00;- 8.30; -16.30 oraz o godz. 18.00. Intencje mszalne będą przesunięte z 6.30 na godz. 7.00; z 7.00 na godz. 8.30. Intencje o godz. 18.00 będą nie zmienione.

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie   w piątek od godz. 17.00.

4. Dyrekcja III Liceum zaprasza na ,,dzień otwarty" 28 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

5.  Propozycja modlitwy we wspólnocie na ten tydzień: zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 20.00 na ,,Wieczór Uwielbienia" do salki pod kościołem, a w czwartek po wieczornej Mszy św. na Adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa do godz. 20.00. Zapraszamy również młodzież w piątek na spotkanie ,,Oazy" po Mszy św. wieczornej.

6.  W sobotę 2 maja odwiedzimy chorych w naszej parafii z posługą duszpasterską.

7.  W przyszłą niedzielę 3 maja po Mszy św. o godz. 10.30 rozdamy książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie.

8.  Spotkanie bierzmowanych odbędzie sie 28 kwietnia we wtorek po Mszy św.o godz. 18.00 w kościele.

9.  Spotkanie z Profesorem Bogdanem Chazanem będzie 27 kwietnia w poniedziałek o godz. 17.30 w Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie ul. Mickiewicza 2 . Zapraszamy

10. Wszystkim  ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.  Módlmy się w tym tygodniu dużo i gorliwie o nowych kapłanów i osoby zakonne  oraz o wytrwanie dla tych, którzy już odpowiedzieli na Boże wezwanie.