Strona: 1
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
24-05-2015
  1. Dzisiaj gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku, w naszej świątyni, by świętować i przyjąć dar Ducha Świętego. Uroczystość ta jest dopełnieniem i pełnią misterium paschalnego: męki, śmierci, zmartwychwstania i wniebowstąpienia Chrystusa. Obyśmy dziś zostali umocnieni w wierze i miłości darem Ducha Świętego.
  2.  Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie przyjęły  Pierwszą Komunię św.

W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Duch Święty umocnił wspólnotę pierwotnego Kościoła zgromadzoną w Wieczerniku i uczynił z niej wzór dla wszystkich chrześcijańskich wspólnot. Msze św. będą odprawiane jutro w kościele o godz. 7.00;- 8.30;- 16.30; - 18.00. Kancelaria parafialna będzie jutro nie czynna.

We wtorek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, który odznaczał się radosną służbą Bogu. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki.

W czwartek, 28 maja przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, oraz 34. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego - módlmy się o Jego beatyfikację.

W piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3.   Parafia katedralna organizuje w dniach 9 - 17 lipca pielgrzymkę na Białoruś i Kresy Wschodnie. Dokładny program, koszt i dane kontaktowe w gablotce ogłoszeń.

4.   Zapraszamy do lektury prasy katolickiej szczególnie tygodnika ,,Niedziela”.

5.  VI Diecezjalny przegląd pieśni religijnej i liturgicznej ,,Sacrosong 2015" będzie 6 czerwca w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Jaworznie Dąbrowie Narodowej. Szczegóły na afiszu w gablotce.

6.  Zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponagimnazjalną oraz studentów na wyjazd na Lednicę. Zapisy do końca maja. Informacje szczegółowe znajdują się na specjalnych afiszach w gablotkach parafialnych.

7. III Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca będzie 6 czerwca na Jasnej Górze. Szczegółowy program na afiszu w gablotce.

8. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

9.  Duch Święty sprawia, że wierzymy w to, iż Chrystus wciąż umacnia Kościół darami, tak jak uczynił to w dniu Pięćdziesiątnicy.