Strona: 1
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
21-09-2014
  1. Dzisiaj dwudziesta piąta Niedziela zwykła. Zostaliśmy wszyscy zaproszeni do niezwykłego miejsca - Kościoła, winnicy Bożej. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Bóg pragnie nas obdarować równie niezwykłym darem - zbawieniem. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W czwartek będziemy obchodzili wspomnienie błogosławionego Władysława z Gielniowa, kapłana, płomiennego kaznodziei i autora szeregu pieśni religijnych.

W sobotę przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, założyciela zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia oraz wielkiego opiekuna ubogich. Przez Jego orędownictwo wypraszajmy naszej eucharystycznej wspólnocie pokorę, potrzebną do odkrycia prawdziwego oblicza Jezusa.

1. Komisja Wychowania przypomniała, że „przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: Pierwszej Komunii św., sakramentu pokuty i pojednania oraz bierzmowania odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole. Wynika z tego jednoznacznie, że uczestnictwo w zajęciach z etyki nie spełnia w żadnym zakresie wymogu przygotowania do wyżej wymienionych sakramentów św. i nie może być respektowane przy podejmowaniu decyzji o wyrażeniu zgody, co do ich przyjęcia”.
  2. Najnowszy numer Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela" proponuje m.in. artykuły: Zdarzył się cud! We Francji rozpoczyna się proces cudownego uzdrowienia za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki mężczyzny, który umierał na wyjątkowo złośliwy rodzaj białaczki; Papież Franciszek odwiedzi kościół męczenników w Albanii; Także o O.Pio: Prawdziwa mimo wszystko - o Annie Dymnej i jej fundacji; Jak i gdzie ewangelizować. Zapraszamy. do czytania ciekawych artykułów zawartych w tym czasopiśmie, każdego tygodnia.
  3. Wrzesień dobiega końca. Naszym obowiązkiem jest pytać, czy już wszystkie polskie dzieci i cała młodzież spotkały się na lekcjach religii w Szkole?
  4. Stowarzyszenie Hospicjum Homo - Homini im. św. Brata Alberta zaprasza mieszkańców miasta Jaworzna na coroczny jesienny koncert charytatywny, który odbędzie sie 19 października 2014 r. o godz. 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 80. Bilet na to wydarzenie jest cegiełką na rzecz Stowarzyszenia w wysokości 35 zł.
  5. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy spokojnego niedzielnego wypoczynku i dobrego tygodnia.
  7. Na czas pracy w winnicy Pańskiej, Pan jest zawsze z nami, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.