Strona: 1
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
31-08-2014
  1. Dzisiaj dwudziesta druga Niedziela zwykła. Kończą się wakacje i urlopy. W tę ostatnią sierpniową niedzielę pragniemy podziękować Panu Bogu za wakacyjny czas, za wypoczynek, za ludzi, których spotkaliśmy, za wszelkie dobro. Z ufnością powierzamy nasze życie Chrystusowi, niech On umocni naszą wiarę, która przemienia życie chrześcijan.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 udzielamy specjalnego błogosławieństwa wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny.

Jutro 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny.

W tym dniu przypada także wspomnienie bł. Bronisławy.

W środę będzie wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, aby dobry Bóg darzył naszego pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski. Dzisiaj jeszcze porządek Mszy świętych jest wakacyjny.

3. Decyzją Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka, wśród kapłanów posługujących w naszej parafii nastąpiła zmiana. Ks. Jacek Piwowarski został przeniesiony do Jerzmanowic. Na jego miejsce został mianowany Ks. Dariusz Grojec, pracujący dotychczas w parafii św. Barbary w Dąbrowie Górniczej.

Ks. Robert Szulczewski został przeniesiony do parafii w Bolesławiu. Na jego miejsce został mianowany Ks. Mariusz Kafel, pracujący dotychczas w parafii Dąbrowa Górnicza-Ząbkowice.

Ks. Michał Langer został przeniesiony do parafii w Będzinie-Syberce. Na jego miejsce został posłany Ks. Andrzej Żuławiński, pracujący dotychczas w duszpasterstwie akademickim.

Księdzu Jackowi, Ks. Robertowi i Ks. Michałowi  dziękujemy za pracę duszpasterską oraz katechetyczną w naszej parafii, Życzymy im wielu łask Bożych na nowych placówkach i pozostawiamy ich we wdzięcznej pamięci modlitewnej. Jednocześnie serdecznie witamy dzisiaj nowych kapłanów w naszej wspólnocie:  ks. Dariusza, ks. Andrzeja i ks. Mariusza  oraz życzmy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej parafii. Natomiast wszystkich parafian prosimy o modlitwę w ich intencji, aby jak najlepiej wypełniali powierzone obowiązki.

Decyzją Matki Prowincjonalnej Sióstr Służebniczek Starowiejskich, w Krakowie została przeniesiona z naszej parafii S. Teresa Augustyn do Chrzanowa.

Na Jej miejsce została skierowana S. Grażyna Jędrocha. Serdecznie witamy Siostrę Grażynę - zakrystiankę w naszej Parafii i życzymy wielu łask Bożych oraz owocnej pracy.

Zapewniamy o modlitwie i życzliwości.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w piątek od godziny 16.00. Jest to również spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

5. W sobotę 6 września od godz. 8.00 udajemy się do chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ewentualne zgłoszenia. Od jutra porządek Mszy św. będzie normalny.

6.  Bóg zapłać za wszystkie dary serca składane na potrzeby naszej świątyni,

7.  Na trud, ale i radość, przemiany naszego życia, na cały nowy rok szkolny i katechetyczny przyjmijmy Boże błogosławieństwo.,