Strona: 1
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
22-05-2016
  1. Dzisiejsze święto przypomina nasze uroczyste spotkanie z Trójcą Świętą, w której imię zostaliśmy ochrzczeni i włączeni do Kościoła. My dzisiaj tę niepojęta tajemnicę Boga w trzech Osobach chcemy w liturgii uczcić i uwielbić, bo na niej opiera się nasza wiara. Otwórzmy nasze serca na przyjęcie Bożej miłości oraz dziękujmy za dar życia.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

W czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.30; - 9.00;- 10.30; - 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 – będzie tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Dwa ołtarze będą na ulicy Moniuszki, kolejne dwa na ulicy Leśnej. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas III   w strojach komunijnych do udziału, najmłodsze dzieci zapraszamy w strojach krakowskich do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów dla dzieci z klas III będzie w środę o godz. 17.00. Zapraszamy górników w strojach oraz młodzież, wiernych do licznego udziału we Mszy św. oraz w procesji Bożego Ciała. Po tej uroczystości po wieczornej Mszy św. będzie oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła. Zapraszamy wiernych, młodzież oraz dzieci do sypania kwiatów.

3. Dzisiaj będzie pierwszy jaworznicki Marsz dla Życia i Rodziny W programie: przemarsz przez Bramę Miłosierdzia w Kolegiacie Św. Wojciecha. Msza św.,o godz. 16.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, potem radosny i kolorowy marsz pod hasłem ,,Każde życie jest bezcenne". Zabawy integracyjne  i konkursy oraz koncert zespołu New Life`m. Szczegóły na plakacie pod kościołem. Warto włączyć się w tę inicjatywę całą rodziną,by w ten sposób pokazać swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia.

4.   Młodzież wciąż prowadzi zapisy na Światowe Dni Młodzieży; na Kampus JP II  w Jerzmanowicach oraz na wyjazd na Jasną Górę. Zapisy do końca maja. Mamy pierwszą partię koszulek parafialnych Światowych Dni Młodzieży. Można je zakupić u wolontariuszy od dzisiaj, aż do lipca. Koszt 20 zł. Zachęcamy gorąco.

5.   W czwartek w dzień Bożego Ciała zapraszamy do naszego kościoła wszystkich parafian na ,,Koncert Chwały" przed Najświętszym Sakramentem po nabożeństwie majowym o godz. 19.00, przygotowany przez młodzież naszej parafii i grupę uwielbieniową.

6.  W najnowszym numerze tygodnika katolickiego ,,Niedziela" proponujemy m.in. artykuły: Apelowe ,,głosów zbieranie"; Jest taka mozaika - o Centrum Jana Pawła II w Krakowie; Zrozumieć Prymasa Tysiąclecia; Polski horror - bilans poprzednich  8 - letnich rządów; Osiem tygodni w kosmosie; - astronauta o polskich korzeniach lekarz, naukowiec, alpinista, płetwonurek i pilot, spędził w przestrzeni kosmicznej ponad 1380 godzin. Zapraszamy do lektury tygodnika.

7.  Bóg powołał do istnienia świat na czele z człowiekiem, by głosił dobroć  i mądrość Boga, a także był Jego obrazem i podobieństwem.

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7