Strona: 1
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
27-07-2014
  1.  Dzisiaj siedemnasta Niedziela zwykła. Eucharystia jest dla nas nieocenionym skarbem. Korzystając ze sposobności spotkania z Chrystusem, powiedzmy Mu   o swoich codziennych troskach i kłopotach, gdyż tylko On może nam naprawdę pomóc w ich rozwiązaniu. Wytrwała i ufna modlitwa zawsze jest wysłuchana.
  2. Kalendarz liturgiczny:

We wtorek przypada wspomnienie św. Marty. Dała się poznać Jezusowi jako osoba głęboko wierząca w Niego i Jego mesjańskie posłannictwo, a zarazem gościnna i pracowita.

W czwartek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela Towarzystwa Jezusowego, które lud nazwał zakonem jezuitów. Działalność tego zakonu przyczyniła się do odnowy Kościoła.

W piątek będzie wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela zgromadzenia redemptorystów.

3.  Od piątku rozpoczynamy sierpień - miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. W tym dniu przypada 70. rocznica Powstania Warszawskiego.

4.   W sierpniu ze wszystkich stron kraju zdążają ku Jasnej Górze pielgrzymi. Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka jednoczy wielu wiernych, którzy w różnych terminach i różnymi drogami zmierzają na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich do udziału w pielgrzymkach. Specjalny afisz podaje szczegółowe informacje.

5.   W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.30. Niech popłynie w tym dniu  z naszych serc modlitwa wynagradzająca Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze oraz innych i także za tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę w Powstaniu Warszawskim.

6.   W sobotę od godziny 8.00 udajemy się do chorych parafian, aby mogli przyjąć Komunię św. i sakrament chorych. Kancelaria będzie czynna od godz. 10.00

7.   W sobotę, 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie w intencjach Ojca św.( Ojcze nasz i Wierzę w Boga) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

8.    Co warto przeczytać w najnowszym numerze Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela”- artykuły na temat: Nie możemy się nigdy poddawać- Powstanie Warszawskie naszym zobowiązaniem; Rakiety, bomby i łzy na fortepianie, o konflikcie izraelsko - palestyńskim; Musimy przestać być kalekami. Zapraszamy do lektury Tygodnika.

9.    Zapraszamy niewiasty 2 sierpnia na pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Msza św. o godz. 11.00

10.    W związku ze  wspomnieniem św. Krzysztofa,  patrona podróżujących, dzisiaj po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będzie błogosławienie kierowców oraz pojazdów mechanicznych, zapraszamy do licznego udziału kierowców.

11. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Dzisiejsza liturgia przypomniała nam, prawdę że Chrystus i Ewangelia są naszym największym skarbem. Chrystus jest dla nas największą wartością w życiu.