Strona: 1
VII NIEDZIELA ZWYKŁA
19-02-2017
  1. Bezcennym darem Miłosierdzia Bożego jest Eucharystia. Bóg daje nam siebie samego w swoim słowie oraz Ciele i Krwi - pokarmie zbawienia. Oczekując, że ten dar wyzwoli w nas najlepsze owoce - miłosierdzie i przebaczenie.          Z otwartością serc przystąpmy do sprawowania tych świętych misteriów.
  2. Kalendarz liturgiczny:

W środę  przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła, obchodzone w Rzymie, gdzie Święty Piotr złożył świadectwo wiary, tutaj znajduje się jego grób. Otoczmy także modlitwą obecnego następcę Świętego Piotra Papieża Franciszka, aby przewodził w wierze.

W czwartek będziemy obchodzili wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika, żyjącego w II wieku, który za wiarę w Chrystusa oddał swoje życie. Niech będzie naszym wzorem i orędownikiem u Boga.

W piątek po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wiernych.

3.   Co warto przeczytać w tygodniku Katolickim ,,Niedziela”: Nadworny lekarz Pana Boga - od 1983 r. w Lourdes zgłoszono ponad 7 tys. uzdrowień; Wejść w noc po moc - w XXI wieku istnieje niewolnictwo; Kapitan w spódnicy; Naprawianie polskiej szkoły; Niemena ubiory haftowały siostry; Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017. Zapraszamy do lektury Tygodnika.

4.   Msze św. wieczorne będą w tym tygodniu odprawiane w Kaplicy.

5.   Spotkanie z Rodzicami dzieci przygowującymi się do I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 15, odbędzie się w środę 22 lutego w Kaplicy po wieczornej Mszy św. i Nowennie do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy.

6.  Komendant Miejski Policji w Jaworznie informuje o stworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obywatele mają możliwość sygnalizowania Policji o zagrożeniach występujących w ich najbliższym otoczeniu. Szczegółowa informacja znajduje się w gablotkach.

7.   W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie w naszej świątyni Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych - niezłomnych w walce o wolną Polskę. Po Mszy św. wyruszy III Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który zakończy się na jaworznickim rynku. Specjalne afisze są w gablotkach.

8.  Film o bł. Karolinie Kózkównie będzie wyświetlany 27 i 28 lutego o godz. 17.00 w Multikinie GALENA w Jaworznie

9.  Trwa czas karnawału. Bóg błogosławi każdą ludzką radość. Nasze uczestnictwo w zabawach, dyskotekach, czy rozmaitych prywatkach karnawałowych  niechaj odbywa się zawsze z poszanowaniem zasad wiary i życia chrześcijańskiego.

10.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

11.   Za chwilę wyjdziemy z kościoła do naszych domów, rodzin oraz zadań  i obowiązków. Nie zapominajmy o tym ważnym zadaniu jakim jest świętość, a Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy i pomaga wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego.

I Komunia św.
10-06-2015

O G Ł O S Z E N I E

I Komunia Święta w 2017 roku będzie w naszej parafii:

21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15

28 maja na Mszy św. o godz. 10.30 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7